Wymiana na miarę XXI wieku – kantory internetowe

W chwili obecnej, w Polsce wymianę waluty można zrobić na dwa sposoby – w kantorze tradycyjnym oraz poprzez kantor internetowy. Każdego roku coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z wymiany waluty online, bowiem pozwala ona znacząco zaoszczędzić pieniądze. W szczególności jest to zauważalne, kiedy wymiany dokonujemy stosunkowo często.

Wraz ze wzrostem popularności internetowych kantorów, coraz częściej pada pytanie: czy kantory online są bezpieczne? Otóż, należy pamiętać, iż podlegają one takim samym regulacjom, co kantory stacjonarne, a co za tym idzie – są nadzorowane przez odpowiednie instytucje, w związku z czym można im zaufać. Każdy kantor internetowy musi zostać wpisany przez Narodowy Bank Polski oraz – jeśli prowadzi usługi płatnicze – właściciel jest zobowiązany do zarejestrowania go w Komisji Nadzoru Finansowego. Dodatkowo – niektóre internetowe placówki korzystają z zabezpieczeń podobnych do stosowanych przez banki. Stosują one protokoły szyfrowania danych SSL, dzięki czemu klienci mogą być pewni, iż ich dane osobowe nie dostaną się w niepowołane ręce.

Nie jest także tajemnicą, iż w kantorach online wymiana oraz sprzedaż pozwalają zaoszczędzić stosunkowo duże sumy.

Aby wymienić walutę w internetowym kantorze, na początku należy założyć konto walutowe w banku, na które zostaną przelane pieniądze. Następnym krokiem jest założenie konta w kantorze online. Rejestracja zwykle trwa kilka minut, jednak potrzebne może okazać się potwierdzenie. Kiedy konto zostanie już utworzone, można wymieniać waluty.

Najczęściej wymiana odbywa się na dwa sposoby – we wspomnianym kantorze internetowym, bądź na platformie wymiany walut. Drugi sposób pozwala klientowi samodzielnie ustalić i wybrać najdogodniejszy kurs. Kiedy system wybierze odpowiednią ofertę, wówczas dochodzi do transakcji. W internetowym kantorze natomiast mamy jedyny kurs danej waluty, zaś jego negocjacje są zwykle możliwe dopiero od kwoty stu tysięcy złotych. Wcześniej warto także upewnić się, czy wybrany kantor nie pobiera prowizji, która może znacznie wpłynąć na ewentualną transakcję i jej opłacalność.

https://www.dobrykantor.pl/