Jak wybrać kantor do wymiany walut?

Dzisiaj zamiana walut jest bardzo prosta. Można to zrobić przez Internet czy w punkcje stacjonarnym przy okazji zakupów w centrum handlowym. Jednak każdy chce dostać dobrą cenę waluty. Przy dużych kwotach liczy się każdy grosz. Widząc, że kantory internetowe oferują lepsze ceny wiele osób zaczyna z nich korzystać regularnie. A nawet osoby, które tylko raz do roku potrzebują obcej waluty przekonują się, że bardziej opłaca się zarejestrować na stronie e-kantoru niż iść do tradycyjnego punktu.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając kantor online?

Wybór jest duży jednak warto sprawdzić szczegóły zawierania transakcji oraz regulamin. Choć sama zamiana walut jest prosta każda strona internetowa ma swoje zasady funkcjonowania, które użytkownicy muszą zaakceptować. Zawsze trzeba sprawdzić zawczasu też cennik opłat. Każdy kantor musi na wymianie walut zarobić, więc dolicza prowizję. Czasami też opłatę za przelewy. Warto też sprawdzić czy nasz bank jest na liście szybkich przelewów kantoru. Wtedy na wypłatę pieniędzy będzie czekać się góra 15 minut. W innym wypadku może to trwać nawet 2 dni. Dobrze jest też przeczytać opinie innych klientów kantoru. Można w nich znaleźć informacje na przykład o realnym czasie transakcji.

 

Zamiana walut online to duża oszczędność

Zwłaszcza osoby, które mają do spłaty kredyt walutowy mogą zauważyć, że oszczędzą dużo wymieniając walutę na spłatę raty za pośrednictwem kantoru internetowego. Warto jednak mieć konto walutowe założone w banku, w którym ma się taki kredyt, aby mógł on pobierać wysokość raty bezpośrednio z konta. Pieniądze można mieć przygotowane wcześniej, a nawet wymienione na kilka kolejnych rat, jeśli kurs był wyjątkowo atrakcyjny. Szacuje się, że osoby z ratą w wysokości 300 franków szwajcarskich mogą miesięcznie oszczędzić nawet 30 złotych wymieniając walutę w kantorze online. Wydaje się to niewiele, ale w skali roku jest to już 360 złotych, a po 10 latach 3600 złotych. I to tylko na kosztach zakupu waluty do spłaty kredytu. Jest to naprawdę oszczędność warta założenia konta w kantorze online.

https://www.dobrykantor.pl/kantor-internetowy.html